;

Зміни у законодавстві. Увага для підприємців та бухгалтерів!

Зміни у законодавстві. Увага для підприємців та бухгалтерів!

Фахівців із бухгалтерського обліку завжди відрізняло від інших економістів бездоганне знання законодавчо-нормативної бази, уміння швидко реагувати на чисельні зміни в ній, котрі стосуються бухгалтерського обліку, оподаткування, адміністрування податків, аудиту, підприємництва, а, отже, професійно здійснювати свою роботу, уникати штрафних санкцій за порушення законодавства.

Форс-мажор в Україні призвів до внесення змін до деяких законодавчих актів України.

  1. Закон від 17.03.2020 р. № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». Набрав чинності 17 березня 2020 року (з дня опублікування).

Цим Законом на час карантину забороняються перевірки бізнесу, дозволяється дистанційна робота, вводяться адмінштрафи та підвищується кримінальна відповідальність за порушення карантину. Крім того, введення карантину тепер вважатиметься форс-мажором.

  1. Закон від 17.03.2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Набрав чинності 18 березня 2020 року (з дня, наступного за опублікуванням).

Цим Законом закріплене наступне:

  • не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року;
  • встановлено мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року;
  • подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про доходи;
  • тимчасово звільняються від нарахування та сплати  ЄСВ всі ФОПи, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе;
  • не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Оголошення карантину означає припинення діяльності великої кількості підприємств і підприємців (їх закриття або перехід на online-роботу). Прийнято закони, які частково полегшують податкове навантаження на підприємців у цей період, а, отже, підвищує до них увагу бухгалтерів, щоб врахувати зазначені нижче зміни у законодавстві при здійсненні бухгалтерського обліку та підготовки і подання фінансової звітності.

Підготовлено доцентом кафедри обліку і оподаткування О.Кондратюк.

25.03.2020
Copyright 2020 ©